Avşa Adası Konaklama

Avşa Adasında Nerde Kalınır ?

Avşa bir ada olarak içerisinde bütün imkân ve hizmetleri barındıran, civar şehirlerden ve ilçelerden kolay ulaşım sağlanmasıyla da oldukça çok tercih edilen Marmara denizinde bir adadır. Konumu itibariyle İstanbul, Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ ve Bursa gibi büyük şehirlerden oldukça fazla talep görmekte ve yaz aylarında turist sayısı tatmin edici boyuta ulaşmaktadır. Yerli turistlerin yanı sıra Almanya, İngiltere ve Fransa gibi büyük ülkelerden de yabancı turistleri çekmektedir.

Avşa adası iki farklı büyük bölgeden oluşmaktadır. Bunların ilki daha hareketli ve kalabalık olan yolcuların ilk ayak bastıkları sahil şerididir. İkinci olarak da daha sakin ve mutaassıp tatilcilerin ilgisini çeken Yiğitler mevkiidir. Her iki bölgede de her tarza ve bütçeye uygun konaklama alternatifleri mevcuttur. Otel, motel, apart, pansiyon ve bağ evleri gibi konaklama seçenekleri bulunan Avşa adasında güneşi her yerden görebilmeniz mümkündür.

Önünüzde uçsuz bucaksız bir mavilik, akşama doğru güneşin batışı, gece eğlence merkezlerinin rengârenk ışıkları ile kaldığınız her hangi bir mekânda bile Avşa’yı doyasıya yaşayabilirsiniz. Pansiyonlar genellikle sahil kordon boyu üzerindedir. Akşam yürüyüşünüzü yaparken, renkli stantları dolaşabilir, yemeğinizi manzara eşliğinde yiyebilir, eğlenebilir ve kısa bir yürüyüş mesafesiyle pansiyonunuza dönebilirsiniz.

Tam ve yarım pansiyon seçeneklerinden birini kendinize uygun olarak belirleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra apart otellerde kendi evinizin konforunu yaşamaya devam edebilir, dilediğiniz an adanın istediğiniz bir yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yiğitler mevkiinde daha çok ailelerin tercih ettiği otel , motel ve apart seçenekleri vardır. Butik oteller de adanın doğal güzelliğine yakışır bir şekilde inşa edilmiştir.

Gün boyu denizin keyfini çıkarabilir, ince kumlarda güneşlenebilir, sahil boyunda yürüyebilir, akşam saatlerinde tarzınıza uygun bir mekânda müziğinizi keyifle dinleyebilirsiniz. Avşa adasındaki konaklama tesislerinden Altınkum Tatil Konakları, Acar Villa Apart, Bahar Aqua Resort, Zeus Hotel, Kiraz Apart,The Park Hotel, Ceyf Motel, Class Apart, Batu Suit,Yakamoz Pansiyon ve çok daha fazlasından söz edebiliriz.

Tatil planınızı yaparken bir adaya gidecek olmanızdan, doluluk oranları sebebiyle, önceden rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır.

YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)
SON YAZILAR
  • Avşa Adası Nasıl Bir Yer

  • Avşa'nın Tarihi Mirası ? Medeniyetler çağlar boyu değişime uğrayarak farklı yaşam alanlarında..
  • Avşa Adası Şarapları

  • Avşa, Bortaçina ve Diğer Şaraplar ! Yüz yıllardır insanoğlunun gelişimine paralel değişen,..